Cash 4 Classrooms Nominees
Here is the nomination list for a special teacher that inspired you. Thank you for recognizing a favorite teacher (or two) and entering them to win cash for their classroom!
Teacher’s Name: | Grade or Class (of teacher): | School Name: | School City & State: |
Abbey Ellis | 4K | Stoddard Elementary School & Prairie View Elementary | Stoddard, WI |
Abbey Potter | Art | Chatfield Public School | Chatfield, MN |
Abigail Grant | 10th Grade | Baldwin High School | Baldwin, WI |
Adam Carty | High School | Logan High School | La Crosse, WI |
Adam Simon | History/Current Events | MFL MARMAC | Monona, IA |
Alex Lira | 1st Grade | Ben Franklin Elementary | Franklin, WI |
Alicia Lief | Sun Program (Serving Unique Needs) | Roosevelt Elementary | Mason City, IA |
Alison Pratt | Kindergarten | Northern Hills | Onalaska , WI |
Alison Prodzinski | Special Education | Winona Senior High | Winona, MN |
Alyssa Frick | Grade School | State Road Elementary | La Crosse, WI |
Amanda Bell | 5th Grade | St James | Eau Claire, WI |
Amanda Culpepper | Kindergarten | Bullard Early Childhood, B.E.C. | Bullard, TX |
Amanda Halvorson | Kindergarten | La Crescent-Hokah Elementary | La Crescent, MN |
Amber Adcock | Middle School Science | Rossview Middle School | Clarksville, TN |
Amber Jackson | 2nd Grade | Jones Elementary | Tyler, TX |
Amber Lewis | 5th & 6th Resource | EJ Moss West campus | Lindale, TX |
Amber Scott | Kindergarten | Jefferson Elementary | Winona, MN |
Amber Temp | 8th Grade | La Crescent Middle School | La Crescent, MN |
Amelia Cordell | American Indian Education | Rochester Public Schools | Rochester, MN |
Amy Bates | 9th-12th Grade | Kilgore High School | Kilgore, TX |
Amy Kies | 5th Grade | Crucifixion | La Crescent, MN |
Amy Minett | 4-6 | Tyler Adventist School | Tyler, TX |
Ana Flores | Pre-K | Lindale Early Childhood Center | Lindale, TX |
Andrea Armstrong | English 11, 12, Yearbook | West Salem High School | West Salem, WI |
Andrea DeWitte | 5th Grade | Sparta Meadowview Middle school | Sparta, WI |
Andrea Izdepski | 4K & Headstart | Arcadia Elementary School | Arcadia, WI |
Andrea Lunde | Special Education 3rd and 4th Grade | Westby Elementary | Westby, WI |
Andrea Weber | 1st Grade | Evergreen Elementary | Holmen, WI |
Angie Franke | 1st Grade | Viking Elementary | Holmen, WI |
Angie Greer | 3rd Grade | Wise Elem. Chapel Hill ISD | Tyler, TX |
Angie Hemker | Art | West Salem Middle School | West Salem, WI |
Ann Wenzel | Band/Orchestra | Aquinas High School | La Crosse, WI |
Anna Seguin | 11th Grade English | Cumberland High School | Tyler, TX |
Anna Taylor | 6th-8th Choir | Logan Middle School | La Crosse, WI |
Annie Stanton | Special Education | Geegan Elementary School | Menesha, WI |
AnnMarie Dahl | School Library Media Specialist | Irving Pertzsch | Onalaska , WI |
Antonio Rodriguez | 9th-12th Grade | Harmony High School | St Cloud, FL |
Ashby Hibbs | Middle School | Janesville School District | Janesville, WI |
Ashley Gillilan | 2nd Grade | Rice Elementary | Tyler, TX |
Ashley Vickery | 2nd Grade | Velma Penny | Lindale, TX |
Aspen Bakalars | English 9th-12th Grade | Holmen High School | Holmen, WI |
Bailey Smith | 2nd Grade | Barksdale Elementary | Clarksville, TN |
Becky Buisman | 6th Grade English | West Salem Middle School | West Salem, WI |
Becky Randall | SAC | Caledonia Elementary | Caledonia, MN |
Ben Rushlow | 7th Grade Social Studies | Tomah Middle School | Tomah, WI |
Benjamin Streukens | Middle School Math | North View Middle School | Brooklyn Park, MN |
Berjae C. Lewis | Elementary Classes Music | Orr Elementary School | Tyler, TX |
Beth Roose | Special Education | Eagle Bluff Elementary | Onalaska , WI |
Bethany Gamez | 1st Grade | The Leadership Academy | Tyler, TX |
Bethany Miller | 6th Grade | Longfellow Middle School | La Crosse, WI |
Betsy Donahue | 4th Grade | Cotter Schools | Winona, MN |
Betsy Tschumper | Middle School Art Teacher | Winona Middle School | Winona, MN |
Boone Smith | Economics & World History | Stewart County High School | Dover, TN |
Brenda Witz | 1st Grade | Prairie View Elementary | Holmen, WI |
Brenden Smith | Elementary PE | St. Patrick's Onalaska | Onalaska , WI |
Brianna Gibbs | Early Childhood Teacher | Eagle Bluff Elementary | Onalaska , WI |
Brianna Meyer | Middle School | Wes Salem School District | West Salem, WI |
Bridget Dean | DCD-SP | Dakota Middle School | Rochester, MN |
Brittney DeChambeau | 6th Grade Social Studies | Onalaska Middle School | Onalaska , WI |
Brooklyn Dillard | CDC | Burt Elementary School | Clarksville, TN |
Bryan Duffy | 5th Grade | Blessed Sacrament Elementary/Aquinas | La Crosse, WI |
Byron Klimek | High School | Duluth East High School | Duluth, MN |
Caleb Fain | Special Needs Class | Norman Smith Elementary | Clarksville, TN |
Cali Hartsock | Kindergarten | Crucifixion | La Crescent, MN |
Cami Pietrek | 1st Grade | Northern Hills | Onalaska , WI |
Cari Rustad | Pre-K | Goodview Elementary | Goodhue, MN |
Carley Hofer | 2nd Grade | Washington Kosciusko Elementary | Winona, MN |
Carne Lee | Elementary | Gale-Ettrick-Trempealeau | Galesville, WI |
Carol Puent | 1st Grade | Fieldstone Elementary | St. Michael, MN |
Caroline Howell | Art Teacher | Boys and Girls Club | Hopkinsville, KY |
Carrie Graifd | 2nd Grade | Lincoln K-8 | Rochester, MN |
Carrie Mayfield | All at Tyler ISD DAEP | DAEP Tyler ISD | Tyler, TX |
Casey L. Jones | Agriculture Science Teacher | Whitehouse High School | Whitehouse, TX |
Catherine Botelho | 2nd Grade | Wiley Elementary | Henderson, TX |
Catherine Teach | 3rd & 4th Grade | Aquinas/Blessed Sacrament | La Crosse, WI |
Cece Hamrick | SPED | Houston Elementary | Houston, MN |
Chanse Mortenson | Choir | Holmen High School | Holmen, WI |
Chelsea | PERRIN | Bullard Primary School | Bullard, TX |
Cheryl Cutrer | 1st Grade | Kilgore Primary School | Kilgore, TX |
Chevante Goss | 7th Grade Social Studies | Hubbard Middle School | Tyler, TX |
Chris Antony | 1st Grade | West Salem Elementary | West Salem, WI |
Christi Burckel | 1st Grade | Kilgore Primary School | Kilgore, TX |
Christopher R Choice | Middle School Athletics | Boulter Middle School | Tyler, TX |
Christopher Sullivan | Finance | Onalaska High School | Onalaska , WI |
Cierra Carter | High School Chemistry | Rossview High School | Clarksville, TN |
Claire Rades | K5 | Saint Patrick’s Elementary | Onalaska , WI |
Claire Schrader | 5th Grade | West Salem Middle | West Salem, WI |
Coach Durant | PE | Bullard Early Childhood | Bullard, TX |
Coe Kropuenske | Elementary Reading Teacher | Crossroads Montessori | St. Paul, MN |
Corlene Battle | Kindergarten | Joe Wright | Jacksonville, TX |
Courtney Austin | 1st Grade | Sango Elementary | Clarksville, TN |
Daina Ritter | Special Education Resource Teacher | Parkview Elementary | Rosemount, MN |
Dan McBride | 6-8 Problem Solving | Chapel Hill ISD | Chandler, TX |
Dana Halverson | 7th Grade | Longfellow Middle School | La Crosse, WI |
Danica Bielss | 5th Grade | King’s Academy Christian School | Tyler, TX |
Danielle Fetcenko | Pre-K 4 | St Paul’s Lutheran | Onalaska , WI |
Danielle Guerra | 6th Grade | Bullard Intermediate | Bullard, TX |
Darlene LaPrade | 2nd Grade | Fruitvale ISD | Fruitvale, TX |
Dave Nelson | High School | Westby High School | Westby, WI |
David Rudolf | Business Education | Aquinas High School | La Crosse, WI |
David Rudolph | High School Business/Computer | Aquinas High School | La Crosse, WI |
Dawn Conners Bagby | 6th Grade Math | Rossview Middle School | Clarksville, TN |
Debra Loewenhagen | 6th Grade | Holmen Middle School | Holmen, WI |
Debra Olson | 4th Grade | Hover | Rochester, MN |
Devin Pettys | French | Onalaska High School | Onalaska , WI |
Don Nordine | Extended Services | RAIL | Rochester, MN |
Don Nordinr | Home Living | RAIL | Rochester, MN |
Donna Houlihan | Multiple Grades - Teacher of the Deaf and Hard of Hearing | Logan Middle School | La Crosse, WI |
Dusti Boone | High School Art Teacher | Clarksville High School | Clarksville, TN |
Dustin Lovell | 3rd Grade | Eagle Bluff Elementary | Onalaska , WI |
Edward Powless | High School | Royal | Elroy, WI |
Elise Ellexson | 3rd Grade | Caldwell Arts Academy | Tyler, TX |
Elissa Robinson | Special Education | Riverside Elementary | Rochester, MN |
Elizabeth Russell | Sophomores and Seniors | Gilmer High School | Gilmer, TX |
Elizabeth Szymanski | 2nd Grade | Hewitt-Texas Elementary School | Wausau, WI |
Emily A Oliver | Reading Specialist | Trempealeau Elementary | Trempealeau, WI |
Emily Brown | 5th Grade | Glenellen Elementary | Clarksville, TN |
Emily Keim | Very Special Needs | Holmen High School | Holmen, WI |
Enrica Mabulay | 2nd/3rd Grade | Leadership Academy | Tyler, TX |
Erica Manix | 5th Grade | Trempealeau Elementary | Trempealeau, WI |
Eugene | Math | MCCC | West Windsor, NJ |
Gina Gandy | 2nd Grade | Cain Elementary | Whitehouse, TX |
Griselda Chacon | Preschool | FMDAY | Denver, CO |
Gwendolyn Holley | Special Education 2-4 | Northside Elementary | La Crosse, WI |
Haley Thompson | 2nd Grade | Zanewood Community Elementary | Brooklyn Park, MN |
Hallow Weibel | 8th Grade ELA | Holmen Middle School | Holmen, WI |
Hannah Groth | Kindergarten | State Road Elementary | La Crosse, WI |
Hannah Levenick | Kindergarten | Houston Elementary | Houston, MN |
Heather Clinton | 8th Grade | Mt Vernon ISD | Mt Vernon, TX |
Heather Gary | Pre-K-5 | McEwen Elementary | McEwen, TN |
Heather Haynes | 4th Grade | Pleasant View Elementary | Pleasant View, TN |
Heidi Oechsel | 4th Grade | Greenbrier Elementary | Greenbrier, TN |
Hollee Williams | Math Interventionist | Winona Elementary | Winona, MN |
Holly Jenks | 1st Grade | Lemonweir | Tomah, WI |
Jacob Klingbeil | Band | Central High School | La Crosse, WI |
Jake Hebeisen | 5th Grade | Caledonia Elementary | Caledonia, MN |
Jan Simmons | Fundamental Academics | EJ Moss | Lindale, TX |
Janeen Mackey | 2nd Grade | Riverside Elementary | Painesville, OH |
Jasmine Valentine | 4th Grade | State Road Elementary | La Crosse, WI |
Jason Rouvel | College (Intermediate Algebra) | Western Technical College | La Crosse, WI |
Jayanna Williams | Pre-K | Cain Elementary | Whitehouse, TX |
Jeff Cole | 1st Grade | St. Charles Elementary | St. Charles, MN |
Jelena Peterson | 7th Grade | St Paul's Onalaska | Onalaska , WI |
Jenna Todd | 6th Grade | Cochrane-Fountain City | Fountain City, WI |
Jennifer Avey | Life Skills Elementary | Brown Elementary | Whitehouse, TX |
Jennifer Friedman | 1st Grade | Southern Bluffs | La Crosse, WI |
Jennifer Jacobson | 1st Grade | Summit Environmental School | La Crosse, WI |
Jessica | Seefeldt | Washington | Rochester, MN |
Jessica Anderson | Elementary Guidance Counselor | West Salem Elementary | West Salem, WI |
Jessica Marish | Pre-K | WK | Winona, MN |
Jessica Nitschke | 1st Grade | Kenwood Elementary | Clarksville, TN |
Jessica Senst | ECSE - Special Ed K-2 | Overland Elementary | Rochester, MN |
Jill Abbing | 11th Grade | Logan High School | La Crosse, WI |
Jocelyn Tidwell | 4th Grade Math | Winnsboro | Winnsboro, TX |
Jody Peterson | 11th Grade | Lanesboro School | Lanesboro, MN |
Joel Sonntag | 6th-8th Grade | St. Matthew's | Stoddard, WI |
John Childress | Middle School Math | Haughton Middle School | Haughton, LA |
Johnnyrae Wildt | Art | Summit Environmental School | La Crosse, WI |
Jonathan Allen | Assistant Principal | Rossview Middle School | Clarksville, TN |
Jonathan Kumm | 11th Grade | Monona Grove High School | Monona Grove, WI |
Jordan Bale | 4th Grade | Byron Intermediate School | Byron, MN |
Josh Carlson | Pre-K - Kindergarten | Bluffview Montessori School | Winona, MN |
Josh Forman | English 12th Grade | La Crescent High School | La Crescent, MN |
Joy Davey | High School SPED Teacher | Lincoln High School | Des Moines, IA |
Julia Anderson | 3rd Grade | Zumbrota Mazeppa | Mazeppa, MN |
Julia Collins | Special Ed Middle School | Fennimore Community Schools | Fennimore, WI |
Julia Smith | 2nd Grade | Bonner Elementary | Stewartville, MN |
Juliana Woodard | 3rd Grade | Velma Penny Elementary | Lindale, TX |
Julianna Heusinkveld | 4th Grade | Rochester Arts and Sciences Academy | Rochester, MN |
Julie Cook | 9th Grade | Whitehouse High School | Whitehouse, TX |
Julie Develin | High School | Cumberland Academy High School | Tyler, TX |
Julie Steen | 6th Grade | EJ Moss | Lindale, TX |
Julie Weishalla | 3rd & 4th Grade | St. John’s | Lewiston, MN |
Kadie Koey | Special Education | Northside Elementary | La Crosse, WI |
Kalista Richardson | Dean of Students | Logan Middle School | La Crosse, WI |
Kamry Kjos | 5th Grade | West Salem Middle School | West Salem, WI |
Karen Anderson | 1st Grade | Summit Environmental School | La Crosse, WI |
Karen Rossin | Pre-K | St. Matthew's | Winona, MN |
Kari Peterson | High School English | Melrose-Mindoro High School | Melrose, WI |
Karla Fitzgerald | Academic Support Coach | Spence Elementar | La Crosse, WI |
Karla Rodriguez | 2nd Grade | Athens Elementary | Athens, TX |
Karley Boston | 4th Grade | La Crescent-Hokah Elementary | La Crescent, MN |
Karli Eberhardt | 3rd Grade | Sand Lake Elementary | Holmen, WI |
Karrie Brewer | Kindergarten | Vanleer Elementary | Vanleer, TN |
Kasey Erdman | 7th Grade English | Melrose-Mindoro | Melrose, WI |
Kate Mahoney | KG | North Woods | La Crosse, WI |
Katelyn Pipes | 2nd Grade | Jack Elementary | Tyler, TX |
Kathy Werre | Spanish | Luther High School | Onalaska , WI |
Katie McGraw | 3rd Grade | Cain Elementary | Whitehouse, TX |
Katie Ogrodnik | 4th Grade | Bullard Elementary | Bullard, TX |
Katie Sheppard | 2nd Grade | Viking Elementary | Holmen, WI |
Katie Vanderbeek | EBD | Saint Michael Middle School | Saint Michael, MN |
Katrina Glick | 1st Grade | Goodview Elementary | Goodhue, MN |
Kayla Hartman | French and Spanish | All Saints | Tyler, TX |
Kayla Spalding Yager | Special Education | Goodview Elementary | Winona, MN |
Kelli Bishop | 3rd Grade | Carlisle ISD | Price, TX |
Kelly Becker | K-5 ED Teacher | Prairie View Elementary | Holmen, WI |
Kelly Berry | 3rd Grade | Pflugerville Elementary School | Pflugerville, TX |
Kelly Sheehan | English As A Second Language | Holmen Middle School | Holmen, WI |
Kelsi Haley | 1st Grade | Pinewood Elementary | Rochester, MN |
Kelsi Vomacka | 1st Grade | Pinewood Elementary | Rochester, MN |
Kendra Budish | 1st Grade | Blair-Taylor School District | Blair, WI |
Kerry Kost | Instructional Coach | Northside Elementary | La Crosse, WI |
Keya Maxwell | 5th Grade | Home School | Clarksville, TN |
Kiersten Cressman | Kindergarten | Coulee Christian School | West Salem, WI |
Kiesha Lee | 7th Grade | Kenwood Middle School | Clarksville, TN |
Kim Feller | 8 Years and Older | Feller School | Verona, WI |
Kim Olson | 5th Grade | Lincoln K-8 District Wide School | Rochester, MN |
Kimberley Volden | English | West Salem High School | West Salem, WI |
Kimberly Moe | Art | Lewiston-Altura | Lewiston, MN |
Koralyn Graham | 8th Grade Math | West Creek Middle | Clarksville, TN |
KreShenda N. Gipson | 4th, 5th, 6th Grade | Kissam Intermediate School | Chandler, TX |
Kristin Dale | 3rd Grade | Columbia Elementary School | Columbia School District |
Kristin Rodgers | Special Education- Autism | HVED-Spectrum | Winona, MN |
Kyle Martin | 2nd Grade | Jefferson Elementary | Winona, MN |
Lainie Lasseter | 5th Grade English and Language Arts | Nichols Intermediate | Jacksonville, TX |
Lakeesha Williamson | 6th Grade | Boulter Middle School | Tyler, TX |
Latonya Gunter | Art Teacher | Billy Dade Middle School | Dallas, TX |
Laura Glander | 3rd Grade | Cochrane-Fountain City | Fountain City, WI |
Laura Gould | 4th Grade | Wyeville | Tomah, WI |
Laura Peck | 2nd Grade | Kasson-Mantorville Elementary | Kasson, MN |
Laura Strain | AP Biology | Tyler Legacy | Tyler, TX |
Leah Murphey | 8th Grade Social Studies | Montgomery Central Middle School | Cunningham, TN |
Lee Ann Honey-Britenham | 6th Grade | Logan Middle School | La Crosse, WI |
Leigh Pollpeter | 4th Grade | Oakfield Elementary | Oakfield, WI |
LesLee Blackwell | Librarian | Cumberland Heights Elementary | Clarksville, TN |
Leslee Oakes | Special Ed | La Crescent-Hokah Elementary | La Crescent, MN |
Leslie | Jaramillo | The Leadership Academy | Tyler, TX |
Libby Hansen | Art | Tomah Middle School | Tomah, WI |
Linda Amundson | 3/4 | Westby Elementary | Westby, WI |
Lindsey McClellan | 7th Grade | Cheatham Middle School | Ashland City, TN |
Lisa Schell | Pre-Kindergarten | Southside Elementary Early Learning Center | Sparta, WI |
Lisa Winters | 1st Grade | Pinewood Elementary | Rochester, MN |
Lizbeth Flores | 2nd Grade | Andy Woods | Tyler, TX |
Lori Degner | K-5 Special Education | Viking Elementary | Holmen, WI |
Lori Ellenz | 4th Grade | St Mary’s Catholic | Caledonia, MN |
Lori Padgett | 9th-12th Grade | Tyler High and Legacy | Tyler, TX |
Lorin Roberts | 4th Grade | Whitehouse Elementary | Whitehouse, TX |
Lysaker | 3rd Grade | State Road Elementary | La Crosse, WI |
M. Tofstad | Spanish | Holmen High School | Holmen, WI |
Maddie Burns | 1st Grade | Minglewood Elementary | Clarksville, TN |
Maddie Burns (Ashten Burns) | 1st Grade | Minglewood Elementary | Clarksville, TN |
Maggie Ehlers | Pre-K | South Side Early Learning Center | Sparta, WI |
Mandy Harp | 5th Grade | Montgomery Central Elementary | Cunningham, TN |
Marci Kline | 8th Grade | Holmen Middle School | Holmen, WI |
Maria Ellis | High School Special Education | Holmen High School | Holmen, WI |
Maria Stemper | Keyboarding (2-5 grade) | Red Creek Elementary | Black River Falls, WI |
Mariel Rosario | 4th Grade | Barksdale Elementary | Clarksville, TN |
Marklee Cook | Speech and Language Pathologist | Liberty Elementary | Clarksville, TN |
Martha Lau | 6th Grade | Trinity Lutheran School | Caledonia, WI |
Mary Hyde | Speech/Language Pathologist | Jefferson Elementary | Winona, MN |
Mary Kate Ciszak | 7-12 Math and 7-8 Home Room | Riverway School | Winona, MN |
Mary Rhoades | High school FACS Teacher | Gladewater High School | Gladewater, TX |
Matt Gifford | Math | Maple Grove High School | Maple Grove, MN |
Matt Halverson | HS Science | Goodhue Public Schools | Goodhue, MN |
McKenzie Groves | 2nd Grade | Vanleer Elementary | Vanleer, TN |
Meghan Ludwigson | High School Spanish | Holmen High School | Holmen, WI |
Meghan Vonarx | 4th Grade | St Petes | Hokah, MN |
Melissa Brindley | 2nd Grade | Owens Elementary | Flint, TX |
Melissa Mylowe | 4th Grade Math | Woodlawn Elementary School | Woodlawn, TN |
Melissa Nolan | Agricultural 9-12 | Clarksville High School | Clarksville, TN |
Melissa Rolbiecki | 3K | First Lutheran Preschool | Onalaska , WI |
Melodee Gipson | High School | Carlisle High School | Price, TX |
Mianna Stegemeyer | 3rd Grade | Trempealeau Elementary | Trempealeau, WI |
Micah Prussing | High School Math | Aquinas High School | La Crosse, WI |
Michele Halvorson | 9-12 Spanish | Viroqua High School | Viroqua, WI |
Michelle Brudos-Engh | Kindergarten | Westby Elementary | Westby, WI |
Michelle Glandt | Spanish 1-3 | Sparta High School | Sparta, WI |
Michelle Krazer | Kindergarten | Primrose School of Griffin Parc | Frisco, Tx |
Michelle Powell | 4K | Harry Spence Elementary | La Crosse, WI |
Mike Kline | 5th Grade | Viking Elementary | Holmen, WI |
Mike Lawrence | 4th & 5th Grade | SOTA 1 | La Crosse, WI |
Mindy Johnson | Behavioral Interventionalist (Pre-K thru 8th Grade) | Bluffview Montessori | Winona, MN |
Misti South | 6th Grade | Montgomery Central Middle School | Clarksville, TN |
Misty Rodriguez | Kindergarten | Carlisle Elementary | Henderson, TX |
Molly Ferris | 5th Grade | Irving Pertzsch | Onalaska , WI |
Monica Scheevel | 4th Grade | Franklin Elementary | Rochester, MN |
Morgan Davis | 5th Grade | Jack Elementary | Tyler, TX |
Mr. Flink | 5th Grade | Alta View | Sandy, UT |
Mr. Jeff Lampo | 3rd Grade | Cotter Schools | Winona, MN |
Mr. Jon Biedenbender | 6th-8th Grade | Mt Calvary Grace Lutheran school | La Crosse, WI |
Mr. Kowolski | High School History | Holmen High School | Holmen, WI |
Mr. Lee | C2 | Head Start | La Crosse, WI |
Mr. Schams | 2nd Grade | Northern Hills Elementary | Onalaska , WI |
Mr. Sean | 4K | Head Start | La Crosse, WI |
Mr. Shay | 5th Grade | Emerson Elementary | La Crosse, WI |
Mr. Stanton | 2nd Grade | Summit Elementary | French Island, WI |
Mr. Vogt | Computer Science | UT Tyler Academy | Tyler, TX |
Mr. Watson | Welding | Lindale High School | Lindale, TX |
Mrs Firstbrook | Kindergarten | Longfellow Middle School | Rochester, MN |
Mrs. Amy Adams | Preschool 4 year olds | Coon Valley Elementary | Coon Valley, WI |
Mrs. Ballard | 1st Grade | Northeast Elementary | Clarksville, TN |
Mrs. Barclay | 2nd Grade | St. Charles Elementary | St. Charles, MN |
Mrs. Bethany Cruz | Middle School | Parkhill Christian Academy | Pueblo, CO |
Mrs. Binsfeld | High School Algebra | Aquinas High School | La Crosse, WI |
Mrs. Clark | 3rd Grade | Irving Pertzsch | Onalaska , WI |
Mrs. Collins | Pre-K | Peete Elementary | Tyler, TX |
Mrs. Coxall | Preschool | Gardner Public Preschool | Gardner, MA |
Mrs. Delong | Kindergarten | Madison Elementary School | Blaine, MN |
Mrs. Fallas | 1st Grade | Birdwell Dual Language Immersion School | Tyler, TX |
Mrs. Giaimo | 11th Grade | Northwest High School | Clarksville, TN |
Mrs. Gladden | Kindergarten | Cain Elementary | Whitehouse, TX |
Mrs. Golden | 6th Grade | Kirkwood Middle School | Clarksville, TN |
Mrs. Gutierrez | 1st Grade | Jack Elementary | Tyler, TX |
Mrs. Hagen | Pre-K | Eagle Bluff Elementary | Onalaska , WI |
Mrs. Handy | Kindergarten | First Evangelical Lutheran | La Crosse, WI |
Mrs. Howden | 5th Grade | Eagle Bluff Elementary | Onalaska , WI |
Mrs. Hying | School Social Worker | State Road Elementary | La Crosse, WI |
Mrs. Janice Smith | 2-3s | Leadership Academy | Tyler, TX |
Mrs. Johnson | Kindergarten | Saint Luke’s (Cotter) | Winona, MN |
Mrs. Julie Hatfield | 3rd/2nd Grade | Emerson Elementary | La Crosse, WI |
Mrs. Kristin Handy | Kindergarten | First Evangelical Lutheran | La Crosse, WI |
Mrs. Mashak | Kindergarten | Prairie View Elementary | Holmen, WI |
Mrs. Nelson (Jamie Nelson) | 7th Grade Math | Holmen Middle School | Holmen, WI |
Mrs. Petri | 6th Grade | Bridgemark Learning Center | Tyler, TX |
Mrs. Rudd | Pre-K | Owens Elementary | Tyler, TX |
Mrs. Stanton | Kindergarten | Northwoods Elementary School | La Crosse, WI |
Mrs. Stephanie Gammone | 2nd Grade | Joseph Stokes Elementary | Trenton, NJ |
Mrs. Struver | 5th Grade | State Road Elementary | La Crosse, WI |
Mrs. Tina Jansen | 1st Grade | St. Patrick's Catholic School | Sparta, WI |
Mrs. Vicky Gates | 3K | Mt. Calvary Grace | La Crosse, WI |
Mrs. Virba | Kindergarten | Kings Academy | Tyler, TX |
Mrs. Weaver | 9th-12th Grade | Onalaska High School | Onalaska , WI |
Mrs. Bely | 1st Grade | Good Shepherd Lutheran School | Watertown WI |
Ms Margie Collett | 7th thru 12th Grade | Pepin Schools | Pepin, WI |
Ms. Abrhamson | 2nd Grade | Harry Spence Elementary | La Crosse, WI |
Ms. Alvaker | 7th Grade | Wild Cats | Blair Taylor School District |
Ms. Amy Schillerstrom | E1 1st-3rd grade | Bluffview Montessori | Winona, MN |
Ms. Arnett | Resource Teacher | Troup Elementary | Troup, TX |
Ms. Ashley Schultz | Kindergarten | Harry Spence Elementary | La Crosse, WI |
Ms. Barribeau | 4th Grade | Northern Hills Elementary | Onalaska , WI |
Ms. Brinkman | 2nd Grade | Dover-Eyota Elementary | Eyota, MN |
Ms. Dawn | Dance Teacher | Church | Quitman, TX |
Ms. Gina Luy | Senior English, Creative Writing | Central High School | La Crosse, WI |
MS. Kayla Krause | Pre-K | St. Martins | Winona, MN |
Ms. Luther | 12th Grade | Virtual Voyagers | Clarksville, TN |
Ms. Niles | English | Central High School | La Crosse, WI |
Ms. Parker | Kindergarten | Chandler Elementary | Chandler, TX |
Ms. Shelly Sipple | 4th Grade | Alden-Conger | Alden, MN |
Ms. Sonja | 5th Grade | Oakland Elementary | Clarksville, TN |
Ms. Warren | Pre-K 4 | Chapel Hill Christian Academy | Clarksville, TN |
Ms. Summers | 7th Grade | Rossview Middle School | Clarksville, TN |
Myranda Bynum | Kindergarten | Grace Elementary School | Tyler, TX |
Natalie Jeranek | Special Education Paraprofessional | West Salem Elementary School | West Salem, WI |
Neil Rye | 9-12 Audio Visual Production, Journalism/ Yearbook and Psychology | Kenwood High School | Clarksville, TN |
Nichole Hagen | Kindergarten | North Hudson Elementary | Hudson, WI |
Nicole Brudos | 2nd Grade | Northwoods | La Crosse, WI |
Niels Anderson | English | Gale-Ettrick-Trempealeau High School | Galesville, WI |
Nikki McClellan | 7th Grade | Cheatham Middle School | Ashland City, TN |
Nikki Rislow | Pre-K - Kindergarten | Coulee Montessori | La Crosse, WI |
Nita Harris | 3rd Grade | East Montgomery elementary school | Clarksville, TN |
Norma Arneson | Reading Center | Reading Center | La Crosse, WI |
November Roberts | High School | Grace Community School | Tyler, TX |
Oscar Urieta | Biomedical Innovation | UT Tyler Innovation Academy | Tyler, TX |
Patricia Cornett | 2nd Grade | Moore Magnet | Clarksville, TN |
Patricia Gomez (Mrs. Haley) | ELL | Cheatham Central Co High | Ashland City, TN |
Paul DeNovi | Kindergarten to 4th Grade | Norman Bridge Elementary | Chicago, IL |
Paula | Fellows | Barsanti Elementary | Ft. Campbell, KY |
Paula Johnson | 8th Grade | Logan Middle School | La Crosse, WI |
Rebecca Knox | 2nd Grade | East Montgomery Elementary School | Clarksville, TN |
Rebecca Stubblefield | Kindergarten | Brainerd Baptist School | Chattanooga, TN |
Rhonda Aspenson | Business | Winona Senior High School | Winona, MN |
Rhonda Lewis | 1st Grade | Woodlawn | Clarksville, TN |
Robert Coe | Band Director | Onalaska High School | Onalaska , WI |
Ryan Button | Sociology -1301-002 | Tyler Junior College (TJC) | Tyler, TX |
Ryan Stuempges | High School Music | GET School District | Galesville, WI |
Sadie Hooker | FACE | Bangor High School | Bangor WI |
Sam Farnen | Music/Band | Mabel-Canton Public Schools | Mabel, MN |
Samantha Kuhns | Kindergarten | Viking Elementary | Holmen, WI |
Samantha Rodney | 4th Grade | Pisgah | Clarksville, TN |
Samantha Stelling | Math | Goodhue Hoghschool | Goodhue, MN |
Sandi Thompson-Melby | 3rd Grade | Evergreen Elementary | Holmen, WI |
Sandy Adams | 10th Grade | Wheeler County High | Alamo, GA |
Sara Jorgensen | 1st, 2nd 3rd Grade | Coulee Montessori | La Crosse, WI |
Sarah Bay | 2nd Grade | Stoddard | Stoddard, WI |
Sarah Blaisdell | 5th Grade | Overland Elementary | Rochester, MN |
Sarah Chitty | 1st Grade | Cumberland Academy Lower Elementary | Tyler, TX |
Sarah Dahlen | 8th Grade | Royal Middle School | Elroy, WI |
Savannah summers | Kindergarten | Pleasant View Elementary | Pleasant View, TN |
Savannah Thomas | Kindergarten | Barkers Mill Elementary | Clarksville, TN |
Scott Mulholland | History | Kingsland High School | Spring Valley, MN |
Senora Lezly Ramirez | 1st Grade | Jefferson Elementary | Winona, MN |
Shandy Shirk | English | Rossview High School | Clarksville, TN |
Shane Almendarez | High School Orchestra | Cumberland Academy High School | Tyler, TX |
Shannon Czaplewski | Middle School Special Education | Lewiston-Altura Public Schools | Lewiston, MN |
Shannon Kochie | 3rd Grade | Caledonia | Caledonia, MN |
Sharon Foss | Secondary Three, 11-12th grade | Riverway Learning Community | Winona, MN |
Sheila Canady | 5th Grade Science | Frankston Elementary | Frankston, TX |
Shelby Breighner | 7th Grade | New Providence Middle | Clarksville, TN |
Shelia Kirven Trotter | History | Tyler High School | Tyler, TX |
Sherri Lewison | 3rd Grade | Coulee Christian School | West Salem, WI |
Shirley Hersh | 4K | Trempealeau Elementary | Trempealeau, WI |
Shu Li | Chinese | Central High School | La Crosse, WI |
Sidney Schott | Grade School Physical Education | Dover-Eyota | Eyota, MN |
Sierra Hielen | 2nd Grade | Hallsville West Elementary School | Hallsville, TX |
Sonya Hunter | 2nd Grade | Caldwell Arts Academy | Tyler, TX |
Stacey Wiggins | Kindergarten | Bullard | Bullard, TX |
Stacy Ray | 4th Grade Math | Elkhart ISD | Elkhart, TX |
Stefanie Czys | 4th Grade | Coulee Christian School | West Salem, WI |
Stella McNight | Choir | Clarksville High School | Clarksville, TN |
Stephanie Carter | 7th RLA | Kilgore Middle School | Kilgore, TX |
Stephanie Colsch | Middle School and High School Counselor | North Crawford School District | Soldiers Grove, WI |
Stephanie Hein | 8th Grade | Longfellow Middle School | La Crosse, WI |
Stephanie Mauldin Shankle | 9th-12th Grade | Grace Community School | Tyler, TX |
Stephanie Schmitt | 2nd Grade | Harry Spence Elementary | La Crosse, WI |
Stephanie Sullivan | 8- English /Language Arts | Onalaska Middle School | Onalaska , WI |
Sydney Dorn | Kindergarten | St. Dennis Catholic School | Madison, WI |
Sydnie Martinache | K- 4 | Jefferson Elementary | Winona, MN |
Sydnie Matinache | K-4 Special Education Teacher | Jefferson Elementary | Winona, MN |
Talia Dacquisto | Social Studies | West Salem High School | West Salem, WI |
Tamara Beam | Freshman | Whitehouse High School | Whitehouse, TX |
Tammy Sichler | Special Education Paraprofessional | La Crescent | La Crescent, MN |
Tanya Seipel | Special Education | Wyeville | Tomah, WI |
Taylor Timm | K-4 Special Needs | Jefferson Elementary | Winona, MN |
Teleia Hogan | CTE Public Services | Cumberland Academy High School | Tyler, TX |
Tera Horvath | 4th Grade | Greenwood Elementary School | Greenwood, WI |
Teresa Galan | All Grades | Rossview High School | Clarksville, TN |
Teresa Perez | Pre-K | Cumberland Heights Elementary | Clarksville, TN |
Teresa Petty | Kindergarten | Lindale Early Childhood | Lindale, TX |
Teri Sanders | 3rd Grade | Melrose-Mindoro Elementary | Melrose, WI |
Tia Bechard | 4th Grade | Prairie View Elementary | Holmen, WI |
Tia Johnson | 6th Grade | Caldwell Arts Academy | Tyler, TX |
Tiffiney Hawkins | 6th Grade | Winona Middle School | Winona, TX |
Tina Beckman | 5th Grade | Houston Elementary | Houston, MN |
Tina Swenson | Kindergarten | Mabel-Canton Elementary School | Mabel, MN |
Todd Fergot | High School | Central High School | La Crosse, WI |
Tom Sullivan | 5th Grade | Northside Elementary | La Crosse, WI |
Tracy Abbott | 5th Grade | Prairie View Elementary | Holmen, WI |
Tracy Solverson | Special Education | Kickapoo School | Viola, WI |
Travis Kowalski | History | Holmen High School | Holmen, WI |
Tricia Corbett | 5th Grade | Troup ISD | Troup, TX |
Tyler Anne Harville | 4th Grade | Rice Elementary | Tyler, TX |
Valarie McConnell | Art | Kingsland High School | Spring Valley, MN |
Valerie Deleon | SPED Resource K-5 | Norman Smith Elementary | Clarksville, TN |
Valerie Wassmer | High School History | John Marshall | Rochester, MN |
Vertisha Wallace | Pre-K | West Side Elementary | Jacksonville, TX |
Vicki Riness | 1st Grade | First Lutheran School | La Crosse, WI |
Victoria Flores | 4th Grade Math | Gilmer Elementary | Gilmer, TX |
William Sisson | Orchestra | Logan High School | La Crosse, WI |
William Stahler III | Lifeskills for 9th-12th grade | Avon Groge School District | West Grove, PA |